Części do ciągników sklep internetowy – atrakcyjny wybór, niskie ceny

Części do ciągników sklep internetowy – atrakcyjny wybór, niskie ceny

Szwajcarskie zegarki są uznawane za jedne z najlepszych na całym świecie. Te marki Breitling są jednym ze świetnych przykładów na prawdziwość tej tezy. Założona w 1884 roku firma to znany producent zegarków, które nierzadko osiągają zawrotne ceny i są noszone przez wiele znanych osób. 

Zegarki Breitling — krótka historia firmy

Breitling to jedna z najbardziej znanych szwajcarskich firm produkujących luksusowe zegarki. Przedsiębiorstwo założono w 1884 roku i na początku zajmowała się przede wszystkim dostarczaniem czasomierzy do samolotów. Lotnictwo, szczególnie jego wojskowa odnoga przez pierwsze dziesięciolecia było jedną z najważniejszych gałęzi działalności firmy. W końcu technologie wojskowe zostały jednak zaadaptowane również dla cywili. Dlatego Breitling produkował nie tylko czasomierze dla pilotów, przeznaczone do kokpitów ich maszyn, ale też urządzenia zakładane na rękę. 

Mimo bogatej historii firma nie zawsze była jednak na szczycie. Zegarki Breitling przestały się cieszyć tak świetną opinią w latach 70. XX wieku w czasie kwarcowej rewolucji w świecie zegarków. Udało się ją jednak uratować. Dokonał tego Ernest Schnieder, który przejął ją od Williego Breitlinga, czyli wnuka założyciela firmy. Od wtedy Breitling to jeden z najważniejszych producentów luksusowych zegarków. 

Czy zegarki Breitling są dobrą inwestycją?

Zegarki Breitling należą do jednych z najbardziej popularnych czasomierzy inwestycyjnych. Mowa tu więc o urządzeniach służących do odmierzania czasu, które kupuje się nie po to, by je nosić. Ich cel to zostanie lokatą kapitału. Z tego powodu wielu właścicieli Breitlingów nigdy nawet nie zakłada swojego zegarka za tysiące, a nawet dziesiątki tysięcy złotych. Zamiast tego trafiają one do odpowiedniego sejfu i zostają sprzedane, dopiero gdy właściciel potrzebuje dodatkowego zastrzyku gotówki. 

Świetnym przykładem mogą być zegarki Breitling Navitimer. Ta kolekcja w przeszłości była tworzona z myślą o pilotach wojskowych. Z tego powodu starsze egzemplarze potrafią kosztować nawet dziesiątki tysięcy euro. Dlatego też często zostają one zegarkami inwestycyjnymi. 

Większość zegarków Breitling to jednak dobra inwestycja. Wysoka jakość wykonania oraz prestiż marki sprawiają, że ich wartość z czasem rośnie. W ten sposób można zredukować wpływ inflacji na wartość posiadanego przez siebie majątku. Dlatego mimo tego, że Breitling to firma, o której nie mówi się tak często, jak np. o Rolexie, warto zainteresować się jej zegarkami.